از ابتدا تا انـتهای کار، از جـواز تا پـایانکـار، ما در کنارتان هستیم

آپلود دستور نقشه

شما از این قسمت می توانید با آپلود دستور نقشه پروژه خود، به صورت آنلاین برای ثبت سفارش و همینطور خدمات مشاوره و ارایه طرح های پیشنهادی ما برای برآوردهای اولیه خود به صورت رایگان استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه

مـحاسـبه آنـلاین حـق الزحمه خدمات مهندسی

طراحی - نظارت چهار رشته - نظارت تک رشته، مطابق با تعرفه سال 1400-1401 نظام مهندسی استان تهران

شما اینجا هستید: خانه » خدمات ما » اخذ جواز ساخت | مراحل اداری اخذ جواز در تهران
5/5 - (110 امتیاز)
اخذ جواز ساخت

اخذ جواز ساخت

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه کلیه خدمات اخذ جواز ساخت (از دستور نقشه تا جواز) در کلیه مناطق تهران به شرح موارد زیر است:

خدمتی نوین از آریانی آرت
پیشنهاد ویژه

خدمتی نوین از آریانی آرت

قبل از گرفتن دستور نقشه (عقد قراردادهای مشارکت و هزینه های جانبی) از تعداد طبقات و تراکم ساخت ملک مورد نظرتان مطلع شوید. برای اطلاعات بیشتری می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید و مشاوره ای تخصصی در زمینه اخذ جواز و ساخت بگیرید.

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ جواز در کلیه مناطق را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

فرم تشکیل پرونده

فرم تشکیل پرونده در دفاتر خدمات الکترونیک شهر

برای اخذ کلیه پروانه های ساختمانی، اعم از جواز، عدم خلاف و پایانکار، باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر، در سطح 22 منطقه تهران مراجعه و با تکمیل فرم درخواست، اقدام به تشکیل پرونده کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ دستور نقشه

 • سند مالکیت
 • شناسنامه و کارت ملی مالک
 • وکالت نامه (در صورت مراجعه وکیل) + شناسنامه و کارت ملی وکیل
 • پرداخت فیش عوارض نوساز و پسماند
 • قبض آب و برق

مراحل اداری اخذ دستور نقشه

بعد از طی مراحل اداری فوق، دستور نقشه توسط شهرداری منطقه مربوطه به چاپ می رسد، که میتوانید پرینت آن را از دفتر خدمات الکترونیک شهر دریافت کنید. در صفحه ی اول دستور نقشه، اطلاعاتی کامل از ابعاد و مساحت سند، ابعاد و مساحت پس از اصلاحی و وضع موجود به تفکیک درج شده است. در صفحه ی دوم، تعداد طبقات، سطح اشغال در هر طبقه و حداکثر تراکم ساختمانی مجاز که با توجه به پهنه ملک، مساحت سند و ابعاد پس از اصلاحی گذر است، به تفکیک درج گردیده است.

 

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و پیگیری امور اداری برای اخذ دستور نقشه را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

مراحل اداری اخذ جواز ساخت

بعد از تشکیل پرونده و سیر مراحل اداری برای چاپ دستور نقشه، نوبت به تهیه مدارک برای اخذ جواز میرسد. که به تفسیر و طی سیر مراحل اداری به شرح زیر است.

 • تهیه نقشه های معماری و آپلود فایل در سامانه شهرسازی
 • تایید نقشه های معماری از طریق کارشناس کنترل نقشه دفتر خدمات و کارشناس صدور پروانه منطقه مربوطه
 • محاسبه عوارض و چاپ فیش عوارض 
 • پرداخت فیش عوارض – مهندس ناظر – بیمه
 • تهیه آزمایش مکانیک خاک + حفاری
 • تهیه نقشه های فاز 2 رشته های معماری، سازه، برق، مکانیک
 • تهیه نما و ارائه به کمیته نما منطقه مربوطه و…
 • کنترل و تایید کلیه نقشه ها توسط سازمان نظام مهندسی
 • کنترل و تایید کلیه نقشه ها و انطباق آنها توسط دفتر خدمات و منطقه مربوطه
 • تایید پیش نویس دفتر خدمات الکترونیک شهر
 • تایید رئیس طرح تفضیلی
 • تایید رئیس صدور پروانه
 • تایید نظارت فنی
 • تایید معاون شهرسازی
 • تایید شهردار
 • چاپ پروانه جواز ساخت
 • تحویل کلیه مدارک و نقشه ها و پروانه از دفتر خدمات الکترونیک شهر

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ جواز را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

برای پرسش و دریافت پاسخ از طرف متخصصان ما می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما سوالات خود را طرح و یا با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید

ضوابط تامین تعداد پارکینگ در شهرداری 22 منطقه تهران

از مهمترین مسئله ها در اخذ جواز ساخت تامین پارکینگ و متقابلا آن تامین تعداد واحدهای مسکونی، اداری و تجاری در یک پروژه می باشد. تعداد پارکینگ های مورد نیاز بر اساس متراژ و تعداد واحد ها در کاربری های مسکونی، اداری، تجاری متفاوت است.

پارکینگ مورد نیاز در واحد های مسکونی

برای واحد های مسکونی کمتر از 150 متر مربع، یک پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی، برای واحد های مسکونی بین 150 تا 250 متر مربع، دو پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی و نهایتا برای واحدهای مسکونی بالای 250 متر مربع، سه پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی طبق جدول مندرج شماره 6 شهرداری تهران، در نظر گرفته می شود.

پارکینگ مورد نیاز در کاربری های تجاری، اداری، خدماتی، ورزشی

در کاربری های تجاری تا 25 مترمربع، یک پارکینگ. در کاربری های اداری تا 50 مترمربع، یک پارکینگ، در کاربری های خدماتی تا 100 مترمربع، یک پارکینگ و در کاربری های ورزشی تا 200مترمربع ، یک پارکینگ، مطابق با جدول مندرج شماره 7 شهرداری تهران در نظر گرفته می شود.
گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی، تامین مصالح و اجرای انواع پروژه ها را، با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما است.

خلاصه خدمات ما

  فرم ثبت سفارش

   [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    

  پشتیبانی

  برای درخواست مشاوره با تیم پشتیبانی آریانی آرت، می توانید با نزدیکترین دفتر ما به پروژه خود، تماس حاصل بفرمایید و سوالات یا سفارشات خود را ثبت کنید.

  پاسخ و پرسش های پر تکرار

  برای پرسش و دریافت پاسخ از طرف متخصصان ما در حوزه ساخت و ساز می توانید با مراجعه به صفحه سوالات متداول، سوال خود را طرح یا جواب خود را در میان سوالات پرتکرار بیابید

  دسترسی سریع
  بانک مصالح ساختمانی
  فروش مصالح ساختمانی
  مصالح و متریال ها، اساسا اجزا تشکیل دهنده یک پروژه ساختمانی هستند. که مقرون به صرفه بودن، در کنار کیفیت بالا، از مسائل حائز اهمیت برای رسیدن به یک پروژه ی استاندارد و مرغوب به حساب می آید. از این سو مجموعه ای از کلیه مصالح ساختمانی، با قابلیت مقایسه کیفیتی و قیمتی، یکی از دغدغه های کارفرمایان و سازندگان شده است...
  خدمات ما
  خدمات ما
  احتراما به استحضار می رساند؛ ما در گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی و اجرای انواع پروژه ها با عناوین...
  تعرفه نظام مهندسی
  محاسبه آنلاین خدمات مهندسی
  محاسبه آنلاین خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران در سال 1400-1401 (طراحی - نظارت چهار رشته - نظارت تک رشته) مطابق با تعرفه سال 1400-1401 نظام مهندسی استان تهران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.