اریانی ارت شرکت مهندسی شرکت مهندسی آریانی آرت
ARYANIART.COM

از ابتدا تا انـتهای کار، از جـواز تا پـایانکـار، ما در کنارتان هستیم

آپلود دستور نقشه

شما از این قسمت می توانید با آپلود دستور نقشه پروژه خود، به صورت آنلاین برای ثبت سفارش و همینطور خدمات مشاوره و ارایه طرح های پیشنهادی ما برای برآوردهای اولیه خود به صورت رایگان استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه

مـحاسـبه آنـلاین حـق الزحمه خدمات مهندسی

طراحی - نظارت چهار رشته - نظارت تک رشته، مطابق با تعرفه نظام مهندسی استان تهران

شما اینجا هستید: خانه » خدمات ما » اخذ جواز ساخت | مراحل اداری اخذ جواز در تهران
5/5 - (215 امتیاز)
اخذ جواز ساخت, پروانه ساختمان, جواز ساختمان, از دستور نقشه تا جواز, مجوز ساخت, مراحل گرفتن پروانه ساخت

اخذ جواز ساخت

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه کلیه خدمات اخذ جواز ساخت ساختمان، پروانه ساختمان (از دستور نقشه تا جواز) را در کلیه مناطق تهران به شرح موارد زیر ارائه می دهد.

خدمتی نوین از آریانی آرت
پیشنهاد ویژه

خدمتی نوین از آریانی آرت

قبل از گرفتن دستور نقشه (عقد قراردادهای مشارکت و هزینه های جانبی) از تعداد طبقات و تراکم ساخت ملک مورد نظرتان مطلع شوید. برای اطلاعات بیشتری می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید و مشاوره ای تخصصی در زمینه اخذ جواز و ساخت بگیرید.

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ جواز در کلیه مناطق را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

جواز ساخت چیست؟

جواز ساخت همان پروانه ساختمان است، که پس از سیر مراحل اداری آن، از سوی شهرداری مربوطه (استانی، منطقه ای) صادر و از طریق دفتر خدمات الکترونیک شهر به همراه کلیه مدارک تحویل به مالک یا وکیل قانونی مالک می شود.

در واقع بعد از اخذ جواز است که به مالک یا پیمانکار اجازه ساخت طبق نقشه های مصوب (معماری، سازه، برق، مکانیک) که به تایید شهرداری و نظام مهندسی مربوطه رسیده است را می دهد. قبل از صدور جواز یا همان پروانه ساخت، مالک یا پیمانکار اجازه بهره برداری از ملک برای عملیات تخریب و ساخت و ساز را ندارد و این امر غیر قانونی است و از طریق مراجع زیر صلاح پیگیری و از ادامه کار جلوگیری می شود.

اولین قدم (اخذ دستور نقشه)

برای گرفتن جواز ساختمان، اولین قدم مراجعه مالک یا وکیل قانونی مالک به دفاتر خدمات الکترونیک شهر است، که با در دست داشتن مدارک مورد نیاز اقدام به تشکیل پرونده و درخواست برای اخذ دستور نقشه مینماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ دستور نقشه

 • سند مالکیت
 • شناسنامه و کارت ملی مالک
 • وکالت نامه (در صورت مراجعه وکیل) + شناسنامه و کارت ملی وکیل
 • پرداخت فیش عوارض نوساز و پسماند
 • قبض آب و برق
فرم تشکیل پرونده

فرم تشکیل پرونده در دفاتر خدمات الکترونیک شهر

برای اخذ کلیه پروانه های ساختمانی، اعم از جواز، عدم خلاف و پایانکار، باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر، در سطح 22 منطقه تهران مراجعه و با تکمیل فرم درخواست، اقدام به تشکیل پرونده کرد.

مراحل اداری اخذ دستور نقشه

بعد از طی مراحل اداری فوق، دستور نقشه توسط شهرداری منطقه مربوطه به چاپ می رسد، که میتوانید پرینت آن را از دفتر خدمات الکترونیک شهر و یا کارتابل تهران من دریافت کنید.

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و پیگیری امور اداری برای اخذ دستور نقشه را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

پیشنهاد ویژه

راهنمایی و اطلاعاتی جامع از دستور نقشه، که چیست و نحوه اخذ دستور نقشه + آپلود و ارائه طرح های پیشهنادی رایگان برای برآوردهای اولیه

مراحل اداری اخذ جواز ساخت

بعد از تشکیل پرونده و سیر مراحل اداری برای چاپ دستور نقشه، نوبت به تهیه مدارک برای اخذ جواز میرسد. که به تفسیر و طی سیر مراحل اداری به شرح زیر است.

 • تهیه نقشه های معماری و آپلود فایل در سامانه شهرسازی
 • تایید نقشه های معماری از طریق کارشناس کنترل نقشه دفتر خدمات و کارشناس صدور پروانه منطقه مربوطه
 • محاسبه عوارض و چاپ فیش عوارض 
 • پرداخت فیش عوارض – مهندس ناظر – بیمه
 • تهیه آزمایش مکانیک خاک + حفاری
 • تهیه نقشه های فاز 2 رشته های معماری، سازه، برق، مکانیک
 • تهیه نما و ارائه به کمیته نما منطقه مربوطه و…
 • کنترل و تایید کلیه نقشه ها توسط سازمان نظام مهندسی
 • کنترل و تایید کلیه نقشه ها و انطباق آنها توسط دفتر خدمات و منطقه مربوطه
 • تایید پیش نویس دفتر خدمات الکترونیک شهر
 • تایید رئیس طرح تفضیلی
 • تایید رئیس صدور پروانه
 • تایید نظارت فنی
 • تایید معاون شهرسازی
 • تایید شهردار
 • چاپ پروانه جواز ساخت
 • تحویل کلیه مدارک و نقشه ها و پروانه از دفتر خدمات الکترونیک شهر

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و اخذ جواز را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

برای پرسش و دریافت پاسخ از طرف متخصصان ما می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما سوالات خود را طرح و یا با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید

ضوابط تامین تعداد پارکینگ در شهرداری 22 منطقه تهران

از مهمترین مسئله ها در اخذ جواز ساخت تامین پارکینگ و متقابلا آن تامین تعداد واحدهای مسکونی، اداری و تجاری در یک پروژه می باشد. تعداد پارکینگ های مورد نیاز بر اساس متراژ و تعداد واحد ها در کاربری های مسکونی، اداری، تجاری متفاوت است.

پارکینگ مورد نیاز در واحد های مسکونی

برای واحد های مسکونی کمتر از 150 متر مربع، یک پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی، برای واحد های مسکونی بین 150 تا 250 متر مربع، دو پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی و نهایتا برای واحدهای مسکونی بالای 250 متر مربع، سه پارکینگ در ازای هر واحد مسکونی طبق جدول مندرج شماره 6 شهرداری تهران، در نظر گرفته می شود.

پارکینگ مورد نیاز در کاربری های تجاری، اداری، خدماتی، ورزشی

در کاربری های تجاری تا 25 مترمربع، یک پارکینگ. در کاربری های اداری تا 50 مترمربع، یک پارکینگ، در کاربری های خدماتی تا 100 مترمربع، یک پارکینگ و در کاربری های ورزشی تا 200مترمربع ، یک پارکینگ، مطابق با جدول مندرج شماره 7 شهرداری تهران در نظر گرفته می شود.
شرکت-دفتر-مهندسی-معماری-آریانی-آرت-اریانی-ارت

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی، تامین مصالح و اجرای انواع پروژه ها را، با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما است.

خدمات ما

SERVICE US

connect with us

  فرم ثبت سفارش

  پشتیبانی

  برای درخواست مشاوره با تیم پشتیبانی آریانی آرت، می توانید با نزدیکترین دفتر ما به پروژه خود، تماس حاصل بفرمایید و سوالات یا سفارشات خود را ثبت کنید.

  پاسخ و پرسش های پر تکرار

  برای پرسش و دریافت پاسخ از طرف متخصصان ما در حوزه ساخت و ساز می توانید با مراجعه به صفحه سوالات متداول، سوال خود را طرح یا جواب خود را در میان سوالات پرتکرار بیابید

  دسترسی سریع به سایر مطالب سایت AryaniArt

  Quick Access To Site Content AryaniArt

  بانک مصالح ساختمانی
  فروش مصالح ساختمانی
  مصالح و متریال ها، اساسا اجزا تشکیل دهنده یک پروژه ساختمانی هستند. که مقرون به صرفه بودن، در کنار کیفیت بالا، از مسائل حائز اهمیت برای رسیدن به یک پروژه ی استاندارد و مرغوب به حساب می آید. از این سو مجموعه ای از کلیه مصالح ساختمانی، با قابلیت مقایسه کیفیتی و قیمتی، یکی از دغدغه های کارفرمایان و سازندگان شده است...
  خدمات ما
  خدمات ما
  احتراما به استحضار می رساند؛ ما در گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی و اجرای انواع پروژه ها با عناوین...
  تعرفه نظام مهندسی
  محاسبه آنلاین خدمات مهندسی
  محاسبه آنلاین خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران در سال 1400-1401 (طراحی - نظارت چهار رشته - نظارت تک رشته) مطابق با تعرفه سال 1400-1401 نظام مهندسی استان تهران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *