شرکت مهندسی معماری اریانی ارت
شما اینجا هستید: خانه » خدمات آنلاین » بیشتر بدانید
5/5 - (1 امتیاز)
بیشتر بدانید

بیشتر بدانید

برای اطلاعات عمومی جمعی و همین طور آموزش و آگاهی از ضوابط ساخت و مراحل اداری امور شهرداری (جواز، عدم خلاف، پایانکار) و امور اداری ثبت (سند تک برگ، تفکیکی، تجمیعی) اطلاعاتی را جمع آوری و در این صفحه برای شما عزیران جمع آوری کرده ایم

▪️طبق ضوابط و مقررات شهرسازی در ساختما‌ن‌های بیش از 4 طبقه با حداکثر طول مسیر حرکت بیش از 10.5 متر (از کف ورودی تا کف آخرین توقف) تعبیه آسانسور الزامی است.

▪️جهت نصب آسانسور توجه به نکات ذیل در هنگام اجرای اسکلت ساختمان ضروری است:

1-حداقل عمق چاه آسانسور از اولین کف تمام شده 1.5 متر باشد.

2-در هنگام بتن ریزی در تراز هر طبقه صفحه فلزی به ابعاد حداقل 6*100*150 میلیمتر جهت اتصال سازه چاه آسانسور نصب گردد.

3-حداقل ارتفاع مفید سقف خرپشته و اتاق آسانسور از کف سازه ای ما قبل آن 3 متر در نظر گرفته شود.

4-قلاب U شکل (با میلگرد) در بالای چاه، در سقف اتاق آسانسور نصب گردد.
معمولا این قلاب U شکل برای حداقل ظرفیت باربری 2000 کیلو گرم در نظر گرفته می شود ولی طول مهاری و نمره میلگرد محاسباتی مناسب برای آن در نقشه ها موجود نیست. برای ساختمان های متعارف تا 5 طبقه توصیه می گردد که این قلاب حداقل یک میلگرد نمره 16 باشد و با دو بازوی حدوداً یک متری که عمود بر راستای قرار گیری تیرچه ها و از داخل آنها عبور داده شده است مهار گردد.

5-حداقل سایز نبشی سازه چاه آسانسور 8 در نظر گرفته شود.

▪️با عنایت به دستورالعمل شماره 740286/80 مورخه 95/6/13 مالکین املاک دارای اصلاحی و همچنین اراضی و املاک تجمیعی، پس از احداث بنا در باقیمانده ملک،‌ ملزم به ارائه سند مالکیت اصلاحی یا تجمیعی در زمان ثبت در خواست پایانکار ساختمانی میباشند.

گروه مهندسین آریانی آرت آماده ارائه خدمات پیگیری اخذ سند تک برگی،تجمیعی و صورت مجلس تفکیکی در کوتاهترین زمان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

▪️پروانه ساختمانی: مجوز قانونی ای که از طرف شهرداری برای هرگونه ساخت و ساز برای صاحبان املاک در قطعات بایر ( زمین خالی) صادر می گردد .

▪️ تخریب و بازسازی : پروانه ای که با تخریب بنای قدیمی و احداث بنای جدید براساس طرح تفصیلی صادر می گردد.

▪️ اضافه اشکوب : مجوز احداث طبقاتی برروی طبقات موجود (توسعه بنا در ارتفاع)

▪️ تبدیل واحد : مجوزی که برای تبدیل یک واحد مسکونی به دو واحد ، تبدیل واحد مسکونی به اداری و یا تبدیل قسمتی از مسکونی به واحد تجاری و… صادر می گردد.

▪️تغییرات- تعمیرات: پروانه ای که منظور انجام تعمیرات و تغییرات جزئی و کلی صادر گردد.

▪️ تمدید پروانه: درصورت منقضی شدن مهلت پروانه و یا عدم شروع عملیات ساختمانی از طرف مالک ، اعتبار پروانه تمدید و با همان مشخصات صادر خواهد شد.

▪️تغییرنقشه : در صورت تقاضای مالک و به شرط عدم شروع عملیات ساختمانی نسبت به تغییرات یا جابجایی فضاها یا توسعه بنای پروانه های معتبر ، پروانه تغییر نقشه صادر خواهد شد.

▪️ابطال پروانه : در صورت تقاضای مالک با اخذ اصل پروانه صادره و ابطال آن و پیوست به پرونده بصورت مکانیزه نیز پروانه باطل و تصویر به مراجع ذیربط اعلام می گردد و با رعایت ضوابط و مقررات پرداختی های مالک عودت گردد.

▪️تعویض مهندس ناظر یا مجری: درصورت درخواست مالک و با رعایت ضوابط و مقررات و موافقت ناظر ، مجری ، مراجع ذیصلاح، معرفی ناظر و مجری جدید، مجوز فوق صادر می گردد.

▪️عدم خلاف: در صورت شروع به کار ساختمانی طبق پروانه صادره برای هرگونه معامله و یا انقضای مهلت پروانه (برای ادامه عملیات ساختمانی یا بروز خلاف ، پس از رسیدگی ، ‌گواهی جدیدی به نام گواهی عدم خلاف صادر می گردد.

▪️ بلامانع ناحیه: در موارد بروز تخلفات جزئی که منجر به جلوگیری شود، پس از رفع خلاف یا رسیدگی به آن ، مجوز ادامه کار از شهرسازی منطقه به ناحیه مربوطه صادر خواهد شد

▪️ بلامانع شهرسازی: درصورت درخواست انواع پروانه و کشف خلاف در بنا و رسیدگی به آن برای سهولت روند اداری و ادامه کار ،
بلامانع شهرسازی صادر خواهد شد.

▪️ پایان کار: در صورت پایان عملیات
ساختمانی و عدم وجود تخلف و ارائه گواهی صحت اجرا از جانب مهندس ناظر، گواهی پایان کار ساختمانی توسط شهرداری صادر می شود.

▪️ پایان کار آپارتمانی: صدور گواهی پایان ساختمان یا عدم خلاف در مورد هریک از آپارتمان های یک مجتمع بشرطی که در اختصاصیات و مُشاعات تخلفی حادث نشده باشد .

▪️ پایان کار قبل از ۴۹: جهت بناهایی با هر کاربری که قبل از اردیبهشت سال ۱۳۴۹ ( تاریخ ابلاغ طرح جامع شهر تهران به شهرداری جهت اجرا ) احداث و بهره برداری گردیده اند ( شامل مقررات طرح جامع تهران نمی باشند) پایان ساختمانی قبل از ۱۳۴۹ صادر می گردد.

▪️ تمدید پایان کار: در صورت انقضای اعتبار پایان کار و عدم وجود هرگونه خلاف یا تغییرات در بنا پایان کار مذکور با همان مشخصات مجدداً‌ تمدید می گردد.

هم اکنون مراحل اخذ پایانکار کار بصورت قطعی و نهایی در دفاتر خدمات الکترونیک پیاده سازی گردیده است بشرح زیر میباشد:.

1️⃣ اداره ثبت اسناد : ابتدا مالک با ارائه مدارک و مستندات جهت تنظیم و صدور صورتمجلس تفکیکی به اداره ثبت اسناد مراجعه مینماید.

2️⃣ سازمان نظام مهندسی : در گام دوم پس از مراجعه به سازمان نظام مهندسی و پرداخت فیش برای بازدید و معرفی کارشناس نقشه برداری از طرف سازمان نسبت به کنترل مساحات واحد ها و پارکینگ و مشاعات اقدام میگردد.

3️⃣ اداره ثبت اسناد: در گام سوم گرفتن فایل نقشه ها از نظام مهندسی و تحویل آن به اداره ثبت اسناد برای کنترل

4️⃣ دفاتر خدمات الکترونیک : در گام چهارم و پس از همخوانی و تایید متراژ ها توسط دو سازمان مذکور نسبت به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک و درخواست و اخذ پایانکار اقدام مینماید.

✅ گروه مهندسین آریانی آرت آماده ارائه خدمات پی گیری امور ثبتی و نظام مهندسی در زمینه های اخذ صورت مجلس تفکیکی، پایانکار، سند تک برگ، تجمیعی را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

1-اخذ پایانکار ساختمان های قدیم ساز
2-تعویض مهندس ناظر
3-تغییر کاربری:مسکونی به اداری یا تجاری،پارکینگ به مسکونی و برعکس
4-بازسازی و اعمال تغییرات کلی در ساختمان
5-اضافه اشکوب ، اضافه بنا ، یا حذف طبقه و کسر بنا
6-در صورتیکه ساختمان دارای پایانکار میباشد ولی صورتجلسه تفکیکی

 

▪️حداکثر ارتفاع مفید واحد مسکونی ۲٫۹ متر که ۳٫۱ لحاظ میگردد.

▪️حداکثر ارتفاع پارکینگ ۲٫۴۰ متر که ۲٫۸ لحاظ میگردد.

▪️حداکثر ارتفاع مفید پیلوت ۲٫۴۰ متر حداکثر ارتفاع زیرزمین ۲٫۲۰ متر.

▪️حداکثر ارتفاع مفید واحد تجاری ۴٫۵۰ متر.

▪️حداقل ارتفاع مفید ورودی پارکینگ ۱٫۸۰ متر.

▪️ارتفاع مفید خرپشته ۲٫۲۰ متر.

▪️ارتفاع نورگیری در زیرزمین حداکثر ۹۰ سانتی متر.

▪️حداقل سطح پنجره نباید از یک پنجم (۱/۵)سطح فضا کمتر باشد.

▪️حداقل عرض حیات خلوت اگر سرتاسری باشد ۲ متر و اگر سرتاسری نباشد ۳ متر

▪️احداث پیش آمدگی یا بالکن در گذر ۱۲ تا ۲۰ متر 80 سانتی متر و در گذر بالای ۲۰ متر 120 سانتی متر مجاز است. که به صورت دال اجرا میشودارتفاع این پیش آمدگی از زیر آن تا روی خیابان ۳٫۵۰ متر.

▪️حداقل ارتفاع چاله آسانسور ۱٫۵۰ متر.

▪️حداقل عرض آشپزخانه و اتاق خواب ۲٫۵۰ متر.

▪️نشیمن ۳٫۰۰ متر.

▪️پاگرد ۱٫۲۰ متر.

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی، تامین مصالح و اجرای انواع پروژه ها را، با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما است.

خلاصه خدمات ما
پشتیبانی

برای درخواست مشاوره با تیم پشتیبانی آریانی آرت، می توانید با نزدیکترین دفتر ما به پروژه خود، تماس حاصل بفرمایید و سوالات یا سفارشات خود را ثبت کنید.

پاسخ و پرسش های پر تکرار

برای پرسش و دریافت پاسخ از طرف متخصصان ما در حوزه ساخت و ساز می توانید با مراجعه به صفحه سوالات متداول، سوال خود را طرح یا جواب خود را در میان سوالات پرتکرار بیابید

دسترسی سریع
بانک مصالح ساختمانی
فروش مصالح ساختمانی
مصالح و متریال ها، اساسا اجزا تشکیل دهنده یک پروژه ساختمانی هستند. که مقرون به صرفه بودن، در کنار کیفیت بالا، از مسائل حائز اهمیت برای رسیدن به یک پروژه ی استاندارد و مرغوب به حساب می آید. از این سو مجموعه ای از کلیه مصالح ساختمانی، با قابلیت مقایسه کیفیتی و قیمتی، یکی از دغدغه های کارفرمایان و سازندگان شده است...
خدمات ما
خدمات ما
احتراما به استحضار می رساند؛ ما در گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت با در اختیار داشتن کادری مجرب، حرفه ای و با تعهد، در زمینه ی مشاوره و طراحی و اجرای انواع پروژه ها با عناوین...
آپلود دستور نقشه
آپلود دستور نقشه
شما می توانید با آپلود دستور نقشه ملک خود، به صورت آنلاین برای ثبت سفارش و همینطور خدمات مشاوره و ارایه طرح های پیشنهادی ما برای برآوردهای اولیه خود به صورت رایگان استفاده کنید. (زیر بنا مفید و غیر مفید، مساحت واحدها، تعداد پارکینگ و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *