شرکت مهندسی معماری اریانی ارت
شما اینجا هستید: خانه » خدمات ما » طراحی نما ساختمان | نمونه کار طراحی نما 1402
5/5 - (112 امتیاز)
طراحی نما نمونه کار طراحی نما قیمت طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما با اخذ تاییدیه از کمیته نما کلیه مناطق تهران در سبک های مدرن، کلاسیک، ایرانی با ارائه دیتیل جزییات (فاز 2) توسط گروه مجرب و حرفه ای آریانی آرت

با توجه به اجباری شدن تاییدیه نما در مناطق 22 گانه شهر تهران، گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آمادگی دارد، نماهای مورد تایید شهرداری را با توجه به خواست کارفرما در کمیته نمای مناطق جهت اخذ جواز طراحی و تهیه نماید.
اگر در مرحله عدم خلاف یا پایانکار قصد تغییر پلان های داخلی و متقابلا تغییر نما را داشته باشید، ما با ارائه طرح های جدید طبق برداشت از وضع موجود، آمادگی برای گرفتن تاییده نما جدید را از کمیته نما منطقه مربوطه را داریم.

گروه مهندسین ساختمانی آریانی آرت آماده ارائه خدمات مشاوره و طراحی و اجرا در سبک های مختلف نما، در کلیه مناطق را با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

فهرست مطالب

سیر مراحل طراحی نما

مشاوره و بازدید

25%

جلسه و قرارداد

50%

ایده و طراحی

75%

تحویل طرح

100%

طراحی نما ساختمان

نمای ساختمان نشان دهنده هویت و کاربری ساختمان است. برای اینکه یک نما، با چشم انداز بصری زیبا و با بودجه مناسب کارفرما داشته باشد، نیاز است که از همان مراحل اولیه مسائلی را در طراحی در نظر گرفت. چرا که نما ساختمان معرف اعتبار و شخصیت یک ساختمان و ساکنین آن است. از مسائل حائز اهمیت، احترام به طبیعت و الهام گرفتن از آن و بهره بردن از متریال های روز دنیا و سازگار با محیط و اقلیم هر منطقه است.

عوامل متعددی در طراحی نمای ساختمان تاثیر دارد. برخی از این عوامل به شرح زیر می باشد:

 • زیبایی بصری در روز و شب
 • عدم اتلاف انرژی و مقاومت مصالح در فصول سرد و گرم
 • طراحی نما در سبک منطقه و اقلیم جوی
 • انتخاب مصالح مناسب برای محافظت از ساختمان در برابر حوادثی نظیر تند باد و آتش سوزی

بخشی از نمونه کارهای طراحی نما در آریانی آرت

عوامل متعددی که در هزینه طراحی نما تاثیر دارد

هزینه طراحی نما به عنوان یک پروژه معماری تحت تأثیر چندین عامل مختلف قرار می‌گیرد. در زیر، عوامل مهمی که ممکن است در تعیین هزینه طراحی نما تأثیرگذار باشند، آورده شده‌اند:

1- اندازه و مساحت نما

مساحت نما یکی از عوامل اساسی در تعیین هزینه طراحی است. نماهای بزرگتر به طور طبیعی هزینه بیشتری نیاز دارند.

2- پیچیدگی طراحی

اگر طراحی نما نیاز به جزئیات و دیتایل بیشتری داشته باشد و اگر طراحی نما دارای اجزاء پیچیده‌ای باشد، زمان بیشتری را صرف طرح های خاص از مصالح و متریال مختلفی می کند و ممکن هست هزینه طراحی افزایش یابد.به طور کلی طراحی نما با پیچیدگی‌های زیاد نیازمند تخصص مهندسی بیشتر است و ممکن است ساختار ساختمان نیاز به تغییرات و تطابق با طرح خاص داشته باشد.

3- سیاست‌ها، ضوابط و مقررات (محلی، منطقه ای)

قوانین ساخت و ساز و مقررات و ضوابط کمیته نما شهرداری ها ممکن است نقش مهمی در تعیین هزینه طراحی نما ایفا کنند. برخی مقررات ممکن است استفاده از مصالح یا رعایت استانداردهای خاص را الزامی کنن

تعرفه طراحی نمای ساختمان

برای این که ساختمان یک نمای زیبا با بودجه مناسب داشته باشد، باید از همان ابتدا یک طراحی درست و حساب شده انجام شود. تعرفه طراحی نما ساختمان بسته به متریال و تعداد طبقات متفاوت است. با بررسی دقیق و کارشناسی می توان از افزایش قیمت اجرا و طراحی نمای ساختمان جلوگیری کرد. برای محاسبه هزینه طراحی نما بر اساس متراژ و مساحت کل نما، ابتدا مساحت نما را باید محاسبه کنید. مساحت نما به این صورت محاسبه می‌شود: "مساحت نما=عرض بنا×ارتفاع نما"

انواع قرارداد طراحی نما + قیمت 1402

به صورت کلی در دو حالت که به توضیح و شرح قیمتی، که مندرج در جدول پایین است، می توان بر حسب خواسته و نیاز کارفرما اقدام به عقد قرارداد کرد.

مدیریت پیمان (درصدی)

% 10 تا 20 درصد

در مدیریت پیمان برآورد هزینه ها بر اساس درصدی توافقی است، که بین کارفرما و مجری از جمع کل هزینه های اجرای یک پروژه محاسبه و پرداخت می شود.

بر اساس مساحت (مترمربع)

از 50.000 تومان

بر اساس متراژ و مساحت کل نما قیمتی به ازای هر متر مربع محاسبه میشود. شما میتوانید در سایت ما به صورت آنلاین هزینه طراحی نما را محاسبه و پرداخت کنید.

محاسبه آنلاین هزینه طراحی نما

با داشتن مساحت نما، می‌توانید هزینه طراحی نما را بر اساس هر متر مربع محاسبه کنید. این اطلاعات را می‌توانید در سایت ما آنلاین وارد کنید تا هزینه را محاسبه کرده و پرداخت نمایید.

جمع بندی

در ابتدای کار طی جلساتی که بین کارفرما و شرکت طراحی صورت می پذیرد اطلاعاتی کلی از پلان معماری و سبک طراحی، که مد نظر کارفرماست و مهم تر از همه ضوابط کمیته نما منطقه مربوطه به طرح موضوع و با اجماع نظری مشخص و معین میرسد. در مرحله بعد طی نظر کارفرما در رابطه با نوع قرار و قیمت و زمان بندی دقیق آن طی جلسه ای مشاوره و عقد قرارداد صورت می پذیرد. طرح تهیه و در اختیار کارفرما قرار میگیرد و در نهایت در کمیته نما منطقه به طرح گذاشته می شود.در نهایت پیشنهاد ما به شما گرفتن مشاوره ای تخصصی از تیم طراحی آریانی آرت برای انتخاب سبک طراحی طبق کاربری و هزینه های مد نظر شما است.

احتراما به استحضار می رساند؛ شرکت مهندسی معماری آریانی آرت با استفاده از توانمندی‌های یک کادر مجرب، حرفه‌ای و پیشرو در حوزه ساخت و ساز، خدمات گسترده‌ای را در زمینه‌های مشاوره، طراحی، نظارت، اجرا و تامین مصالح برای انواع پروژه‌ها ارائه می‌دهد. این شرکت با رویکردی کارآمد، مناسب‌ترین قیمت‌ها و بالاترین سطح کیفیت را در امتداد تمام مراحل پروژه ارائه می‌کند و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در کمترین زمان، خدمات خود را با بهترین شکل ممکن به مشتریان خود ارائه دهد.


مشاوره ساخت و ساز

اخذ جواز (در کلیه مناطق تهران) طراحی نقشه های معماری، سازه،تاسیسات (فاز1و2)

امور آزمایشگاهی، آزمایش خاک، تست جوش، تست بتن، تست میلگرد

طراحی و اجرای تخصصی دکوراسیون داخلی (مسکونی، تجاری، اداری)

طراحی و اجرای تخصصی نما (به انضمام تاییدیه از کمیته نما منطقه)

پیگیری امور اداری (شهرداری، ثبت و…)

بانک مصالح ساختمانی

مجموعه آریانی آرت با بیش از 10 سال سابقه درخشان در حوزه ساخت و ساز، مشغول به خدمت رسانی به چند صد مشتری در منطقه های مختلف تهران است و از طریق تماس با ما می توانید با نمونه کارهای ما از نزدیک آشنا شوید.

ما با کادری مجرب و پیگیری های مستمر، در امور اداری (شهرداری، ثبت و…) پروژه شما را در سریع ترین حالت برای ارائه خدمات پیش می بریم.

ما برای شفافیت های بیشتر و برآوردهای دقیق تر در پروژه های شما، علی رغم، مشاوره رایگان که توسط تیم پشتیبانی آریانی آرت دریافت می کنید، با ارائه چند طرح که به صورت پیشنهاد ویژه در قسمت طرح پیشنهادی رایگان در سایت قرار گرفته است، می توانید بهره ببرید.

ما از ابتدا تا انتهای کار، از جواز تا پایانکار، با پوشش کلیه مناطق تهران از طریق دفتر شماره 1 و دفتر شماره 2، در کنار شما هستیم.

 1. صرفه جویی در وقت و هزینه های اضافی، که به سود کارفرما تمام می شود.
 2. رضایت و ضمانت حسن انجام کار از ابتدا تا انتها
 3. استفاده از کادری مجرب و ایده پرداز و حرفه ای
 4. استفاده از دانشی نوین از طراحی و مصالح بروز دنیا

طراحی یک شغل نیست، طراحی یک علم هنری در راستای خلق ایده های متنوع از سلیقه ها، نیازها و موقعیت های مختلف است.

مصالح قابل استفاده در نما

 • نمای سنگی

سنگ‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای دارند که آن‌ها را از سایر مصالح ساختمانی متمایز می‌کند. دوام و مقاومت بسیار بالا، جلا پذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه‌ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت خمشی، غیرقابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات جوی، پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی و غیره ازجمله ویژگی‌های منحصر به فرد انواع سنگ های ساختمانی است. 

 • نمای کامپوزیت

از جمله انواع مصالح نما ساختمان که مدرن و جدید محسوب می شوند، کامپوزیت ها هستند. این مواد که از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند، قابلیت شکل پذیری بالایی دارند. نمای ساخته شده با کامپوزیت توسط لایه های آلومینیوم پوشش دهی می شود و مقاومت بسیار بالایی دارد.

 • نمای شیشه ای

استفاده از شیشه‌ در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی در دهه های اخیر بسیار مورد توجه طراحان و معماران قرارگرفته است. زیبایی ، سبکی ، تنوع ، نصب آسان و امکان ایجاد طرح های خاص و بدیع، تقاضا برای استفاده از شیشه‌های دکوراتیو را به طور چشمگیری افزایش داده است.

 • نمای آجری

این نوع مصالح نمای ساختمان قدمت طولانی دارد و هنوز هم با استقبال زیادی مواجه می شود. قیمت مناسب این متریال نسبت به سایر مصالح نما باعث تمایل به استفاده ار آن می شود. البته با انجام برخی خلاقیت ها می توان نمای مدرن و شیکی ایجاد کرد و نیازی به تکرار روش های سنتی نیست.

 • نمای بتن اکسپوز ساختمان

بتن اکسپوز به پنل های بتنی گفته می شود که معمولا به صورت پیش ساخته برای استفاده در محل مورد نظر ساخته می شوند. این بتن ها به دلیل سطح صاف، یکدست و صیقلی خود در نماکاری و زیباسازی ساختمان کاربرد دارند.

 • نمای ترکیبی ساختمان

نماهای ترکیبی از ترکیب چند مصالح مختلف به صورت همزمان طراحی و اجزا می شوند.

نمای بایرامیکس(مونولیت)

در این متریال سنگ های ریز گرانیتی، مرمری و سرامیکی با کمک چسب های طبیعی و مصنوعی با هم ترکیب می شوند. بعد از اینکه مواد کاملا خشک شد، در اندازه و ابعاد دلخواه برش زده می شود.

 • نمای چوبی

چوب تنها مصالح ساختمانی است که از منابع تجدیدپذیر به دست می آید و برای مصارف مختلف ساختمان قابل استفاده می باشد.

 • نمای سیمانی

سیمان یکی از مصالح ساختمانی پر کاربرد است که در اثر ترکیب با آب در مجاورت هوا خاصیت چسبندگی پیدا می کند و به سبب همین خاصیت وظیفه چسباندن مصالح ساختمانی از قبیل شن و ماسه، آجر، سنگ و… به یکدیگر را برعهده دارد.نمای سیمانی یکی از نماهای سخت بنا است که به دلیل ارزان بودن اجرای نمای سیمانی در مقایسه با دیگر مصالح یکی از پر طرفدارترین نماهای ساختمانی می باشد. نماهای بسیاری را می توان توسط سیمان به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به نماهای رومی، چکشی، شسته و… اشاره کرد.

شرکت-دفتر-مهندسی-معماری-آریانی-آرت-اریانی-ارت

 شرکت مهندسی معماری آریانی آرت با یک کادر مجرب و حرفه‌ای در زمینه ساخت و ساز، خدمات گسترده‌ای از مشاوره، طراحی، نظارت، اجرا و تامین مصالح برای انواع پروژه‌ها ارائه می‌دهد. این شرکت با رویکردی کارآمد، مناسب‌ترین قیمت‌ها و بالاترین سطح کیفیت را درامتداد تمام مراحل پروژه به مشتریان خود ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *